Paškov odchod je najkrajším darčekom pre Slovákov k oslave 25. výročia nežnej revolúcie. ..

16. novembra 2014, prorok, História a súčasnosť

…o tom asi nebude nikto pochybovať. Arogancia a ignorancia veci verejných mu sála z každej bunky a tak nečudo, že sa našlo v stade o(v)bčanov dvetisíc jedincov, uvedomili si, kto sú a kto je on, nabrali odvahu a vyšli do „paškovho parku“, aby niekoľko dní pred oslavami zhmotnili myšlienky všetkých Slovákov.

Áno, podľa pána Pašku to nebol nikto iný, iba anarchisti, na podnet ktorých odstupuje z čela parlamentu a hodlá sa vzdať aj poslaneckého mandátu. Urážka? Pocta? V novodobom ponímaní politického diania na Slovensku by sme mohli byť hrdí na takéto označenie nespokojencov. Ale pre vysvetlenie, čo je anarchia, anarchizmus a kto je anarchista?

Anarchia – stav spoločnosti bez zákona alebo bez najvyššej vlády; politický neporiadok, chaos.

Anarchizmus – výraz označujúci doktríny, ktoré ako svoj bezprostredne záväzný ideál považujú spoločenské zriadenie zbavené vlády jedného človeka nad druhým. Anarchizmus ako konkrétna politická teória vznikol v neskorom osvietenstve, koncom 19. stor. Základné črty anarchizmu:

1. antiinštitucionalizmus (odmietanie inštitúcií ako prostriedku politického, hospodárskeho a spoločenského donucovania);

2. antiideologizmus (odmietanie všetkých ideológií, lebo sú iba „nadstavbou“ existujúcej moci;

3. federalizmus (skutočne ľudská spoločnosť sa zrodí zo slobodnej dohody medzi jednotlivcami);

4. antielitizmus (odmietnutie revolúcie zosnovanej elitou, a to tak „revolúcie zhora“,) ako aj „revolúcie zdola“, s následnou diktatúrou proletariátu, lebo všetky takéto revolúcie nevyhnutne vedú k nastoleniu vlády človeka nad človekom.

Anarchista – 1. človek odmietajúci sa podrobiť akémukoľvek poriadku, autorite. 1. stúpenec anarchizmu.1

 

Teda, pán Paška, možno nie všetky cudzie slová máte pod kachličkami schované a tak ste verejne pred celým národom priznal, že zákony našej krásnej Slovenskej republiky ste zúžili pre úzky okruh ľudí spravujúcich zhora túto republiku; že na tých, mnoho, mnoho stupienkov nachádzajúcich občanov nemyslíte; že na každom kroku, v každom rezorte vládne politický neporiadok a v chaose, ktorý vám prerástol cez hlavu už unikajú nie stovky, nie tisícky, ale milióny, ktoré by mohli slúžiť všetkým občanom. Žiaľ nemôžu.

 

Srdečné ĎAKUJEME všetkým nezávislým občanom, ktorí chcú byť slobodní a spokojne žiť v tejto republike, že prišli k volebným urnám a podporili nezávislých kandidátov, lebo v opačnom prípade, by pán Paška sa aj naďalej viezol na koni Smeru a pod mocou svojho mecenáša toto gesto nikdy neurobil.

 

Nech boli vaše pohnútky také alebo onaké, nech sa vo vás ozvalo svedomie, nech vám ho ponúkol sám Robert, sme radi, že ste urobili a za tento krok ďakujeme.

 

1Všeobecný encyklopedický slovník A – F, vydalo Ottovo nakladateľstvo v roku 2002, str. 137.