Založ si blog

Ľuďom tečie do topánok, ale to nič, od Smeru dostanú gumové čižmy

V piatok som ani netušila, aký príjemný víkend ma čaká… s povinným čítaním 15. bodového programu strany Smer – sociálna demokracia. Program je ladený pozitívne, pretože prehlbuje ISTOTY dané vodcom Slovákom v ekonomických a finančných balíčkoch.

Krásne čítanie. Neviem, kde berie Fico toľko odvahy sľubovať nesplniteľné. Neviem, kde berie toľko guráže postaviť sa pred svojich straníckych parťakov, ktorí mu kryjú chrbát. Veď všetci vzišli z radov nás, občanov Slovenska a majú akú takú hrdosť a cudnosť; ale žeby všetci boli takí zadubení a uverili nezmyslom? To sa mi nechce veriť, asi budem musieť. Sú na jednej lodi, kapitána treba rešpektovať, lebo hrozí potopenie lode. Kapitánovi treba slúžiť… hor sa do služieb.

 

Jedno viem však isto, vodca je učenlivý. Poučil sa od pána prezidenta, ktorý ohlásil svoju kandidatúru dva roky pred voľbami. A vyhral. Vyhral druhé kolo prezidentských volieb, lebo mu nechýbal cieľ. K svojmu cieľu pristúpil zodpovedne a so všetkou vážnosťou a dôstojnosťou kandidáta. Cieľavedome pracoval… bez zbytočných slov. Bez slov, ktoré v prípade 15. bodového pozitívneho programu strany Smer – sociálna demokracia pripomínajú, po slovensky povedané, „oblak hlupých rečí“.

 

Nezávidela som vodcovi momenty, kedy sa musel, či chcel alebo nie, zmieriť s faktom klesania preferencií. Pozorne som sledovala jeho počínanie v predvolebnej kampani prezidentských volieb a poviem pravdu, ani v jednej tlačovej konferencii som nepočula jeho reálne ciele. Všetky tlačovky sa niesli v duchu poukazovania jeho skúsenosti z pôsobenia v politike a v duchu ohovárania protikandidáta.

 

Od parlamentných volieb nás delia iba dva roky. Vodcu, ako sa zdá, čakajú dva roky tvrdej práce. Začal včera. 83 poslancov budú musieť ukázať, čo je v nich. Bude sa od nich požadovať vyššia aktivita, veru, doteraz nerobili nič… ale pán premiér, treba si uvedomiť, že víťazstvo od nich nezávisí. Závisí od voličov. Svoju misiu ste začal včera, tvrdo a nekompromisne, rozbitím prasiatka Sľubotechna a ovplyvňovaním tej najzraniteľnejšej skupiny obyvateľov, ktorá stratila všetky ilúzie na lepší život a má už iba vás. Sú nimi dôchodcovia, nezamestnaní a mládež. Do topánok najviac tečie dôchodcom. Pán premiér, uvediem jeden príklad, hovorí za všetkých dôchodcov.

 

Starenka mala sedemdesiat rokov. Vychovala tejto spoločnosti tri dcéry, jedna je zdravotná sestra, ktorá denne dochádza za prácou sto kilometrov. Druhá je učiteľka, pracuje v mieste svojho bydliska, je rozvedená a má tri deti. Tretia je predavačka, ktorej manžel pracuje iba v letných mesiacoch, kedy je práce v lese. Starká si na svoju sedemdesiatku musela zobrať pôžičku v nebakovke, aby urobila malú oslavu, lebo z dôchodku jej neostane ani cent. Všetko zhltnú poplatky za bývanie, stravu a lieky. Mimochodom, viete koľko mesačne minie na lieky? Päťdesiat €. Viete, čo prevláda v jej dennom menu? Poľské lacné potraviny. Väčšinou si kúpi dva balíčky kuracích stehien a má obedy od nedele do stredy. Myslíte si, že takým spôsobom sa dočkáte hlasov dôchodcov? Ak im zdravie o dva roky dovolí, budú vás nenávidieť a preklínať pod čiernu zem.

 

Druhou skupinou, ktorú chcete ohúriť sú nezamestnaní. Nezamestnaní všetkých vekových kategórií. Na Slovensku je to masa ľudí, aj im tečie do topánok a potrebujú gumové čižmy do lejakov. Nalejme si však čistého vína. Len prácou, LEN PRÁCOU je človek živý, šťastný a spokojný… a to mi verte, pán premiér. Čaša vína s vašimi istotami sa rozbila tohto roku, zlepiť ju a naliať do nej čisté víno, bude veľmi ťažké. Alebo si stále myslíte, že máte v rukách zbrane pre armádu nešťastných nezamestnaných? Na tie zbrane ste totiž zabudli, je ňou produkcia výrobkov s označením Made in Slovakia a produkovať ich môže najživotaschopnejšia vrstva obyvateľstva.

 

Treťou skupinou, ktorou si chcete zabezpečiť vládnutie sú študenti; ani tých nie je málo, ale menia sa. Dávno pochopili, že im nikdy nedokážete zabezpečiť takú budúcnosť, ako zahraničie. Pán premiér, svojim vedomým konaním činíte národ chorým a nešťastným.

Na záver sa mi žiada ešte dodať, vy ste sa opili mocou, ľudí opíjate rožkom. Po opici býva zle každému, ale nie každému rovnako dlho.

Realita dneška

21.02.2015

Referendová sopka

04.02.2015

Viem si predstaviť, ako bude vyzerať nedeľa 8. februára u nás doma. Pokojná, pohodová, s predlženým spánkom možno aj do deviatej... , jednoducho taká zavidenia hodná. Biela bude aj naďalej viac »

Pastiersky list. Posolstvo prvé.

26.01.2015

Téma 1. kvartálu roku 2015 nenechala suchou a neznalou jedinú domácnosť, jedinú osadu, jediný dialóg dvoch známych či priateľov, jediného blogera či novinára. Referendum. Áno, referendum, viac »

euro, bankovky, peniaze

Nemci predali Saudskej Arábii zbrane za stovky miliónov eur

19.10.2018 16:18

Nemecká vláda od 1. januára do 30. júna tohto roka schválila predaj zbraní Saudskej Arábii takmer za 416,4 milióna eur.

Orione

Na nákladnej lodi sa otrávila posádka, traja námorníci zomreli

19.10.2018 15:33

Posádku hospitalizovali v azerbajdžanskom Baku.

Diaľnica D1, križovatka Triblavina

Na D1 pri Triblavine budú od soboty dopravné obmedzenia

19.10.2018 15:11, aktualizované: 16:01

S obmedzením treba počítať od ranných hodín v sobotu 20. októbra do podvečerných hodín v nedeľu 28. októbra.

Mena, peniaze, euro, graf

Kažimírov rezort spúšťa odbornú diskusiu o výdavkových stropoch

19.10.2018 15:08

Ministerstvo financií otvára pri verejných financiách odbornú diskusiu o tzv. výdavkových stropoch. Môžu vytvárať tlak na reálne výdavky.

prorok

Postrehy zo života, ktoré rozplačú..., potešia..., poučia... ak aspoň jednému vyčarím úsmev na tvári, ak aspoň jedného poteším, ak aspoň jedného poučím, budem šťastná. Som tu pre vás... jedná z vás. ...viem sa rýchlo nadchnúť, viem sa rýchlo rozhodnúť, viem sa rýchlo a nahlas rozhnevať... to som ja

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 153548x
Priemerná čítanosť článkov: 2225x

Autor blogu